Kontrola dostępu: wczoraj i dziś

Kontrola dostępu: wczoraj i dziś

Rozwiązania, które oferuje nam nowoczesna technologia sprawiają, że coraz łatwiej jest nam pracować, rozwijać się, mocniej optymalizować procesy i powodować, że nasza i naszych pracowników praca staje się bardziej efektywna.

Nowoczesne technologie upraszczają to, co kiedyś było mocno skomplikowane. Spójrzmy na to na przykładzie… kontroli dostępu.

Jak wyglądało to kiedyś?

Systemy kontroli dostępu kiedyśKiedyś by odseparować dane pomieszczenie np. dla personelu od tego dla gości stosowano metodę – wtedy najprostszą – używało się po prostu zamkniętego zamka w drzwiach danego pokoju. Sposób ten był w miarę skuteczny – choć wprawione osoby mogły bez problemu otworzyć zamek, ale był mocno niewygodny. Udając się do danego pomieszczenia, za każdym razem należało sięgać po klucz a możliwe także że po pęk kluczy, ponieważ takich pomieszczeń mogło być więcej. Osoba, która chciała dostać się do konkretnego pomieszczenia musiała jeszcze znaleźć klucz pasujący do, akurat tego, zamka. Mocno skomplikowane, prawda?

Jak systemy kontroli dostępu wyglądają obecnie?

Kontrola dostępu do pomieszczeńObecnie dzięki postępowi techniki rozwiązanie to jest znacznie prostsze. Teraz nie trzeba nosić kluczy, pamiętać który z nich pasuje, do jakiego zamka. W chwili obecnej wystarczy karta plastikowa oraz umieszczony w pobliżu drzwi lub w drzwiach czytnik kart. Takie rozwiązanie jest proste, szybkie i szybko się zwraca. Co więcej karty mogą być zaprogramowane tak, by jedna z nich otwierała wszystkie drzwi.

Zalety jakie niesie ze sobą kontrola dostępu:

  • bezpieczeństwo – rozwiązanie to sprawia, że na terenie wielkich budynków jak stadiony, centra wystawiennicze czy kongresowe ich widzowie czy zwiedzający mogą czuć się bardziej bezpiecznie. Takie rozwiązanie sprawia, że minimalizuje się ryzyko wtargnięcia nieupoważnionych osób
  • wygoda – takie systemy w restauracjach czy hotelach skutecznie tworzą granicę pomiędzy pomieszczeniami dla personelu i dla gości. Zastosowanie prostej metody – karty plastikowej połączonej z czytnikiem sprawia, że nie trzeba za każdym razem otwierać i zamykać drzwi kluczem

Obecnie systemy kontroli dostępu sprawiają, że czynności, które kiedyś mogły wydawać się skomplikowane, są niezwykle proste.

Więcej informacji:
Unicard SA
ul. Łagiewnicka 54
30-417 Kraków
tel. 12 39 89 900
biuro@unicard.pl