Przewóz chemii spożywczej – na co zwrócić uwagę

przewóz chemii spożywczej - samochody firmy Stando

Przewóz chemii spożywczej to branża wymagająca dbałości o sterylność i ochronę produktów. Przedsiębiorstwa z sektora spożywczego w pierwszej kolejności zawsze korzystają z transportu drogowego wynajmując w tym celu cysterny. Mogą one bowiem sprostać zarówno mobilności, jak i funkcjonalności. Transport produktów spożywczych jest różnorodny, dlatego można go podzielić na kilka kategorii w zależności od tego. jaki materiał jest przewożony.

Przewóz chemii spożywczej – zastosowanie cystern

Przewóz chemii spożywczej taborem firmy StandoChemia spożywcza to bardzo ciężki do przewożenia towar, dlatego, żeby nie utracił on swoich właściwości, należy wynająć cysternę. Przepisy dotyczące przewozu chemii spożywczej są regulowane między innymi przepisami zawartymi w umowie ATP. Najważniejszą cechą cystern musi być ich stabilna, szczelna i sterylna konstrukcja, ponieważ produkty w czasie przewozu nie mogą stracić swoich właściwości. Cysterny są najczęściej wyposażane w układy techniczne, które umożliwiają dokładne mycie zbiorników oraz badanie próbek surowca. Najczęściej są wykonane ze stali kwasoodpornej, która od wewnątrz jest odpowiednio zaprawiona i odtłuszczona. Odpowiednią izolację termiczną zapewnia natomiast wzmocnione włókno szklane. Dodatkowe warunki przewozu dotyczą substancji o dużej gęstości, np. wszystkich rodzajów tłuszczu lub czekolady. Na przewóz wielu produktów z branży spożywczej nałożone są specjalne normy dotyczące temperatury w jakiej powinny być transportowane. Świadcząc usługi przewozu chemii spożywczej każda cysterna musi być odpowiednio oznaczona – najczęściej na przodzie mocowana jest żółta tabliczka, której numery informują o rodzaju przewożonej substancji. Zgodnie z europejskimi normami każda cysterna musi być odpowiednio czyszczona – muszą być z niej usunięte resztki poprzednich ładunków, naprawione powinny zostać wszystkie uszkodzenia, cysterna powinna być wysterylizowana i zdezynfekowana.

Wypróbuj przewóz chemii spożywczej z firmą Stando!

Stando to firma, która świadczy usługi przewozu produktów spożywczych na terenie Europy oraz Polski. Nowoczesny tabor samochodowy spełnia normy europejskie, dzięki czemu zyskujesz pewność, że Twoje towary bezpiecznie dotrą do celu. Przekonaj się sam:

Adres: Legionów 90/100, 42-200 Częstochowa
Telefon: 34 360 23 00
E-mail: biuro@stando.com.pl lub andrzej_stefanowski@stando.com.pl

Więcej dowiesz się odwiedzając stronę internetową: stando.com.pl/tabor

2 thoughts on “Przewóz chemii spożywczej – na co zwrócić uwagę

Comments are closed.