Akumulator do wózka inwalidzkiego – sprawdź jaki wybrać

akumulator do wózka inwalidzkiego

Jeśli szukasz sprawdzonego akumulatora do wózka inwalidzkiego to wiedz o tym, że podczas zakupu warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym wpisem, jeśli chcesz dowiedzieć się jaki akumulator do wózka inwalidzkiego najlepiej się sprawdzi.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Chcąc kupić akumulator do wózka inwalidzkiego pamiętaj o kilku ważnych kwestiach. Urządzenie tego typu musi być z góry przeznaczone do pracy cyklicznej. Akumulator powinien być także hermetycznie zamknięty, ze względu na to iż będzie on używany w miejscach zamkniętych. Pamiętaj o tym, że zwykłe, samochodowe akumulatory nie bardzo nadają się do montowania w wózkach inwalidzkich. Akumulatory samochodowe mogą wydzielać gazy podczas eksploatacji. Mogą się one także znacznie szybciej wyczerpać.

Czym wyróżniają się akumulatory żelowe?

Żelowy akumulator do wózka inwalidzkiego sprawia, że pojazd dostaje dokładnie tyle energii ile potrzebuje. Dzięki temu może on sprawnie działać nawet przez kilka godzin bez przerwy. Akumulatory żelowe są trwałe oraz odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Doskonale sprawdzą się w tego typu specjalnych pojazdach.

akumulator do wózka inwalidzkiego