AGD

Odkurzacze bezworkowe – czy są skuteczne?

Skuteczność odkurzacza ocenia się w skali od A do G. A oznacza najwyższą możliwą ocenę, z kolei G najniższą. Ocena jest zależna od tego, jak odkurzacz radzi sobie na różnorodnych powierzchniach. Pod uwagę są brane powierzchnie gładkie np. drewno jak i trudniejsze, chropowate np. dywany.
Odkurzacze bezworkowe są równie dobre, a nawet lepsze pod pewnymi względami jak te z workiem. Bardziej niż na obecność bądź brak worka należy zwrócić uwagę na moc odkurzacza. Istnieją malutkie odkurzacze przeznaczone np. tylko do samochodu. Posiadają one kilka lub kilkanaście watów, ponieważ odkurzają tylko nieduże powierzchnie. Istnieją również odkurzacze, które dysponują dużą mocą kilkuset watów. Odkurzający rekordziści mają nawet 1600 watów!

Odkurzacze bezworkowe – czy są energooszczędne?

Odkurzacze bezworkowe mogą mieć różny poziom energooszczędności. Różnorakie AGD mają oznaczenia literowe, które plasują dane urządzenie w skali oszczędności energii. Klasa A to najwyższa klasa i oznacza, że dane urządzenie jest energooszczędne.

Odkurzacze bezworkowe automatyczne Ceneo.pl
Jak widać, odkurzacze bezworkowe mogą być równie skuteczne, jeśli nie bardziej od tradycyjnych odkurzaczy z workiem. Porównać oferty na odkurzacze można na stronie Ceneo.pl.