AGD

Pralki ładowane od góry

Pralki ładowane od góry mają zastosowanie w pomieszczeniach, w których nie ma zbyt dużo miejsca, a chcemy zachować przestrzeń na inne wyposażenie. W szczególności sprawdzą się w mieszkaniach o mniejszym metrażu lub małych łazienkach. Pralki ładowane od góry to również duża oszczędność naszych pleców, nie musimy schylać się nisko, wystarczy, że otworzymy górną część i na stojąco załadujemy pranie do bębna.

pralki ładowane od góry

Dla kogo są pralki ładowane od góry?

Pralki ładowane od góry są dla osób, które niekoniecznie lubią widzieć co się dzieje z praniem podczas pracy urządzenia. Mają również zastosowanie dla osób starszych, które przyzywaczajone są do otwierania pralki od góry. Dawniej tylko takie urządzenia mogliśmy kupić. Obecnie wybór pralek z przednim ładowaniem jest dużo większy, w większości domów spotkamy właśnie takie rozwiązanie. Dla osób, które wolą tradycyjne, starsze rozwiązania, przy równie dobrej pracy, poleca się pralki ładowane od góry.

pranie w pralce ładowanej od góry

Pralki ładowane od góry czy od przodu?

Jeżeli stajemy przed wyborem, czy kupić pralkę ładowaną od góry, czy od przodu, zastanówmy się nad kilkoma kwestiami. Czy mamy wystarczająco miejsca na pralkę od przodu? Czy wolimy pakować pranie od przodu, czy jednak wygodniej nam od góry?