AGD

Żelazka – na co zwrócić uwagę?

Dobre żelazko, to podstawa w każdym domu. Wszyscy korzystamy z niego na co dzień. Jeśli już je kupujemy, to chcemy, aby służyło Nam na lata i sprawdzało się w swoich funkcjach. Sprawdź jakie żelazka wybrać, aby być zadowolonym z zakupu.

Żelazka – jak sprawdzić, które będzie najlepsze?

Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka prosta, jakby można było przypuszczać. Dobór odpowiedniego żelazka zależy od wielu kwestii. Przede wszystkim, na samym początku musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, jak często będziesz używał żelazka i jakie materiały najczęściej będziesz chciał nim prasować. Znając odwiedzi na te pytanie będziesz mógł wybrać funkcje żelazka, które pasują do Ciebie i Twoich potrzeb.

Jakie parametry są istotne

Przed zakupem trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że modeli żelazek jest obecnie bardzo dużo na rynku i ich wybór wiąże się z koniecznością sprawdzenia parametrów każdego z nich. Na samym początku warto wiedzieć, czy interesują Cię modele przewodowe, czy bezprzewodowe. Później należy dobrać stopę żelazka. Są one wykonane najczęściej z: aluminium teflonu, ceramiki, a nawet szkła.

Blokada kapania – istotna kwestia


Często zdarza się, że woda może skapywać z otworów na stopie. W takim przypadku żelazka zostały wyposażone przez niektórych producentów w specjalne blokady. Dzięki nim woda już nigdy nie będzie skapywać na Twoje ubrania.