AGD

Zmywarki – wolnostojące, czy do zabudowy?

Posiadanie zmywarki to już nie moda, ale sposób na łatwe i świadome oszczędzanie czasu, energii i wody. Dzięki specjalnym energooszczędnym programom mycia naczyń, dostępnym w praktycznie każdym tego typu urządzeniu, można śmiało stwierdzić, że są one już podstawowym elementem wyposażenia kuchni.

dzięki posiadaniu zmywarki można oszczędzać pieniądze i energię!

Zmywarki do każdej kuchni

Decyzja, jaką zmywarkę powinniśmy wybrać, zależna jest od mebli kuchennych i reszty wyposażenia.

Zmywarka wolnostojąca…

Wybór zmywarki wolnostojącej oznacza możliwość wybrania jej wyglądu, a także jej koloru. Można wybrać taki, który pasuje do barwy mebli, lub kontrastową, nieco wyróżniającą się. Należy jednak liczyć się z tym, że mimo, że wybór takich maszyn wolnostojących jest szeroki, nie jest on równoznaczny z wachlarzem wielu sprzętów, zachwycających walorami estetycznym. W tym wypadku producenci skupiają się główne na funkcjonalności i bezawaryjności produktu.

…czy do zabudowy?

Zmywarki do zabudowy cieszą się zdecydowanie większą popularnością. Ich możliwość „ukrycia” sprzętu w meblach i wpasowaniu ich idealnie w pomieszczenie sprawia, że wyglądają bardzo schludnie i nie przytłaczają kuchni swoim wyglądem. Podnosi to poziom estetyki miejsca i je ujednolica. Dodatkowo – nie zajmują one dużo miejsca, ponieważ nie potrzebują dodatkowej wolnej przestrzeni dookoła.