Statywy do GoPro – co warto mieć?

Dynamiczne ujęcia, filmy z rajdów po górach czy spływa kajakowego – to wszystko stało się możliwe dzięki specjalnym kamerom dla aktywnych. Nie jest to drogi sprzęt, dlatego każdy amator adrenaliny może uwieczniać i dzielić się w ten sposób swoimi dokonaniami. Aby jednak zabezpieczyć kamerę przed wypadnięciem z rąk lub też ustabilizować jej pozycję, przyda nam się parę gadżetów. Statywy do GoPro umożliwią nam uchwycenie stabilnego obrazu, a także monitorowanie nas samych poprzez umieszczenie kamery na wysięgniku.

Statywy do GoPro. Do czego służą?

W kategorii tej znajdziesz wiele różnorodnych statywów do GoPro, które przydadzą ci się zależnie od uprawianego sportu. Posiadamy specjalne modele do mocowania na rowerze, osobne dla osób biegających, a także nurkujących. Dyscypliny te wystawiają nasz sprzęt foto na odmienne czynniki, na różne sposoby utrudniając posługiwanie się kamerami. Możemy jednak w łatwy sposób obejść te ograniczenia poprzez właśnie użycie odpowiedniego monopodu lub statywu. Nie tylko pozwoli nam to na bardziej wygodne kamerowanie, ale także da możliwość robienia ujęć, których nie bylibyśmy w stanie wykonać z ręki.

Pełen komplet statywów!

Zdecydowanie warto mieć przynajmniej kilka statywów do GoPro. Co bowiem jest do wszystkiego, to jest do niczego. Podstawowy zestaw może się składać z teleskopowego uchwytu (coś jak selfie-stick), statywu do mocowania ziemnego, a także uchwytu stabilizującego. W ten sposób będziemy mogli wykonywać wspaniałe ujęcia w każdej sytuacji. Sprawdź i zobacz, jak dobrze radzi sobie taki sprzęt!