Digitalizacja a cyfryzacja – poznaj kluczowe różnice

Nie ulega wątpliwości, że technologia stanowi kluczowy element codziennego życia. Niezależnie od tego, czy korzystamy z systemu nawigacyjnego w smartfonie, czy też pracujemy na komputerach wyposażonych w oprogramowanie do zarządzania firmą, nieodłącznie towarzyszy nam technologia cyfrowa. Czy zastanawiałeś/aś się jednak, jakie są różnice między digitalizacją a cyfryzacją? W poniższym artykule poznasz najistotniejsze różnice, dzięki którym łatwo rozróżnisz te dwa pojęcia.

Poznaj wszystkie różnice między digitalizacją a cyfryzacją

Digitalizacja a cyfryzacja

Digitalizacja to proces przekształcania tradycyjnych nośników informacji, takich jak np. dokumenty papierowe na formę cyfrową. W tym kontekście informacje są reprezentowane w postaci zrozumiałej dla komputerów – jako ciągi zer oraz jedynek. Taki zabieg pozwala finalnie na przechowywanie, przesyłanie i przetwarzanie danych w bardziej efektywny i wydajny sposób. Z kolei cyfryzacja obejmuje przekształcanie całych procesów, w sposób, który wykorzystuje technologię cyfrową w celu zwiększenia efektywności, dostępności oraz jakości oferowanych usług. Cyfryzacja zatem to nie tylko przekształcanie dokumentów, lecz przede wszystkim transformacja kluczowych procesów firmowych.

Digitalizacja a cyfryzacja, czym się różnią?

Gdzie znaleźć więcej informacji?

Digitalizacja i cyfryzacja, chociaż podobne, istotnie się różnią. Jeśli zainteresował Cię temat, koniecznie zajrzyj na stronę internetową Polcom i dowiedz się więcej.