Jak działają podnośniki nożycowe?

Podnośniki nożycowe używają podpór krzyżowych do poruszania się w górę iw dół. Wykorzystywane są podczas prac na wysokościach. Powszechnie używane są do różnych zadań, od wykonywania napraw budynków po dotarcie do materiałów przechowywanych wysoko w magazynach. Mechanizm, którego używa do poruszania podnośnika w górę iw dół, zależy od sposobu jego zasilania.

Jak zasilane są podnośniki nożycowe?

Sposób działania podnośnika nożycowego zależy od jego źródła zasilania, ale wynikowy ruch jest taki sam. Dostępnych jest ich wiele rodzajów, które różnią się głównie źródłem zasilania. Oto różne sposoby zasilania podnośników nożycowych:

  • Hydrauliczne podnośniki nożycowe wykorzystują płyn hydrauliczny w cylindrach do napędzania mechanizmu podnoszącego. Są łatwe w użyciu, a operatorzy zazwyczaj nie wymagają dużego szkolenia. Najlepiej nadają się do prostych projektów, w których prędkość i moc nie są priorytetami.
  • Pneumatyczne podnośniki nożycowe wykorzystują ciśnienie powietrza do podnoszenia i opuszczania podnośnika nożycowego. To świetne opcje dla mniejszych projektów i do użytku w pomieszczeniach.
  • Podnośniki nożycowe z silnikiem wysokoprężnym są zasilane olejem napędowym. Są bardzo mocne. Nadają się do stosowania w miejscach zewnętrznych lub obszarach z wentylacją ze względu na emitowane opary i głośny hałas.
  • Elektryczne podnośniki nożycowe wykorzystują cichy, zasilany mechanizm. Są ciche, nie emitują oparów i zwykle są mniej obszerne w porównaniu do silniejszych podnośników nożycowych. Świetnie sprawdzają się w ciasnych przestrzeniach.
Podnośniki nożycowe na budowie

Gdzie je kupić?

Podnośniki nożycowe możesz kupić na giełdach, które mają w ofercie zarówno używane jak i nowe sprzęty. Dzięki temu będziesz mieć możliwość wyboru i porównania. Podobnie jak przy zakupie sprzętu czy samochodu, wiele osób kieruje się marką, zanim zdecyduje się na wybór idealnego sprzętu. Dlatego wybierz sklep, który oferuje najlepsze marki.