Pokrycie dachu hali stalowej – Co warto wiedzieć?

Podczas projektowania hali szczególną uwagę należy zwrócić na pokrycie dachu hali stalowej. Trzeba zadbać o odpowiednie zabezpieczenie i ochronę przed trudnymi warunkami atmosferycznymi lub możliwymi uszkodzeniami mechanicznymi. W tym celu należy zaprojektować halę z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów i według określonych norm architektonicznych i wytrzymałościowych.

Jakie możemy wybrać warianty pokryć dachu hali stalowej?

Aby zaprojektować i wykonać odpowiednią konstrukcję hali należy wybrać odpowiedni rodzaj pokrycia dachu hali stalowej. Wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań inwestora. Dodatkowymi czynnikami, które będą miały wpływ należą uwarunkowania lokalne jak i wymogi prawne. Na rynku spotkamy się z różnymi rodzajami pokryć dachowych m. in.:

  • Dwuspadowe – Są to dachy scalone na szczycie,
  • Jednospadowe – cechuj się tym, że są płaskie o jednej kołaci, umiejscowione pod minimalnym kątem,
  • Pilastowe – kształt tych dachów jest niesymetryczny, składający się z ułożonych po sobie dachów dwuspadowych.

Podsumowanie

Aby dach hali stalowej był poprawnie zaprojektowany i wykonany należy uwzględnić poprawną i solidną konstrukcję z odpowiednim pokryciem. Bezpieczeństwo oraz funkcjonalność powinny być priorytetem podczas projektowania tego rodzaju hali. Warto zlecić to profesjonalnym firmom oraz fachowcom. Warto inwestować w lepszej jakości materiały.