Grzybieńczyk wodny- piękny okaz do oczka wodnego

Grzybieńczyk wodny jest rośliną, o której słyszał prawie każdy właściciel oczka wodnego, pragnący w ciekawy sposób zagospodarować okolicę swojego zbiornika wodnego. Ten okaz przyciąga dużą uwagę hodowców oraz sympatię wśród miłośników ogrodnictwa. Poznaj lepiej charakterystykę Grzybieńczyka oraz dowiedz się gdzie zakupić taką roślinę!

Grzybieńczyk wodny- podstawowe informacje

Grzybieńczyk wodny charakteryzuje się okrągłymi liśćmi i kłączami, które zakorzeniają się w głębokości wody na około 50 cm. Roślina posiada kwiaty o pięknej i intensywnej żółtej barwie, które wynurzają się w wody na przełomie czerwca i lipca. W środowisku naturalnym możemy spotkać ją przy brzegu jezior, stawów, rzek lub niekiedy w kanałach. Można hodować go w beczkach, sadzawkach oczkach wodnych i stawach. Roślina lubi tworzyć powierzchnię ze swoich liści na wodzie, co powoduje zacienienie zbiornika, lecz sama w sobie preferuje słoneczne stanowiska.

grzybieńczyk wodny

Gdzie kupić i jak sadzić Grzybieńczyka?

Roślina jest dostępna do zakupu w sklepie internetowym z sadzonkami roślin do oczka wodnego i ogrodu — Perfekt Klik. Firma zajmuje się hodowlą roślin i szczególnie dba o warunki wysyłki roślin. W odniesieniu do warunków sadzenia grzybieńczyk wodny potrzebuje mulistej i zasobnej gleby, by owocnie się rozrastał. Najlepiej sadzić go na głębokość 20-50 cm na dnie zbiornika wodnego, ewentualnie w pojemnikach utrzymanych na odpowiednim poziomie wilgoci. W drugim przypadku podłoże należy wykonać samodzielnie. Będzie się ono składać z proporcjonalnej mieszanki po równo z gliny, czarnej ziemi oraz piachu. Na wykończenie gotowego podłoża należy dodać nawóz do roślin wodnych.