Wskazówki jak czyścić płytki granitowe

Granit to oszałamiający kamień naturalny.Jest coś niewątpliwego królewskiego w używaniu granitu w twoim domu. Kamień ten występuje w niezwykłej gamie kolorów i wzorów. Ta szeroka gama gwarantuje, że granit będzie pasował do Twojego stylu i gustu. Granit to niesamowity wybór na podłogi i blaty ze względu na swój oszałamiający wygląd i trwałość. Ten kamień naturalny jest odporny na ciepło, trudny do zaplamienia i odporny na krople, ciężkie przedmioty i inne potencjalne zużycie. Dzisiaj przyjrzymy się najlepszym wskazówkom jak czyścić płytki granitowe.

Codzienne czyszczenie punktowe i inne metody

czy zastanawiałaś się Jak czyścić płytki granitowe?

Chociaż substancje kwasowe, takie jak napoje gazowane, soki owocowe i wino, nie trawią granitu w taki sam sposób, jak marmurowej powierzchnia, nadal mogą powodować plamy. Codzienne czyszczenie zabrudzeń pomoże zapobiec przebarwieniom. Gdy zobaczysz plamę, natychmiast ją wytrzyj. Im dłużej płyn pozostaje na powierzchni granitu, tym większa szansa, że ten może się zaplamić! Jedną z naszych najlepszych wskazówek dotyczących utrzymania płytek granitowych w czystości jest użycie uszczelniacza. Uszczelnianie kamienia naturalnego zmniejsza możliwość powstawania plam i pozwoli zachować dany wygląd granitu.

Sposoby na to jak czyścić płytki granitowe

Chociaż możesz użyć ciepłej wody i miękkiej szmatki na granitowym kamieniu w celu szybkiego czyszczenia, zaleca się użycie środka czyszczącego opracowanego specjalnie do granitu. Te spraye mają na celu dokładne czyszczenie granitu, jednocześnie chroniąc wszelkie uszczelniacze, które można nałożyć na kamień. Jak czyścić płytki granitowe domowymi środkami? Zdecydowanie unikaj czyszczenia mydłem czy płynem do naczyń!