Okna dachowe – jak wybrać odpowiednie?

Budujesz nowy dom lub remontujesz istniejący? Pomyśl nad wykorzystaniem poddasza do celów użytkowych! Okna dachowe to sposób na doświetlenie tego pomieszczenia. Dodają także uroku i pozwalają wpuścić nieco świeżego powietrza. Dopasowując je do swoich potrzeb, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Okna dachowe to sposób na doświetlenie poddasza.

Okna dachowe – dobra izolacja cieplna

Niezbędną informacją, która pozwoli określić jakość okna jest współczynnik przenikania ciepła U. Ogólną zasadą jest, że im będzie niższy, tym mniej energii cieplnej ucieknie przez okno na zewnątrz. Należy jednak pamiętać, że dla izolacyjności cieplnej zainstalowanego produktu ważne jest U całego okna, a nie tylko U szyby. Ten drugi parametr zwykle po prostu „wygląda lepiej”, ale finalnie dla użytkownika nie ma kluczowego znaczenia. Ponadto, na wyborze odpowiedniego okna dachowego temat izolacji cieplnej się nie kończy. Należy zadbać o prawidłowy montaż stolarki.

Okna dachowe to szeroki wybór produktów różnego typu.

Zamów odpowiednie akcesoria

W instalacji okien dachowych z pewnością pomoże zastosowanie odpowiednich akcesoriów. W Internecie znajdziemy wiele przydatnych części tj. kołnierze uszczelniające, szpalety czy zestawy docieplające. Okno dachowe również z powodzeniem można zamówić przez Internet, np. na stronie https://mbm24.pl/okna-dachowe. Warto korzystać z usług profesjonalistów, gdyż będą oni w stanie fachowo doradzić w doborze okien i akcesoriów do nich. Okno to inwestycja na lata, warto zwrócić szczególną uwagę na jego jakość.