Pawilony ogrodowe – serce twojego parku

Gdy nadchodzi cieplejsza część roku, każdą wolną chwilę chcemy spędzać w ogrodzie. Nie każdy jest takim szczęśliwcem, by posiadać własny, prywatny kawałek terenu zielonego. Ci jednak, którzy go posiadają, muszą przed zażywaniem relaksu w tej przestrzeni wpierw odpowiednio o nią zadbać. Trzeba przygotować nie tylko roślinność, ale także i inne udogodnienia, jak meble czy pawilony ogrodowe.

Pawilony ogrodowe versus altany

Przykładowe pawilony ogrodoweSzczególnie temu ostatniemu zagadnieniu warto poświęcić trochę uwagi. Pawilony ogrodowe są pewną alternatywą dla znanych nam już i tradycyjnie obecnych altan. Podobnie jak one, dadzą nam przyjemny cień w słoneczne dni, a w razie niepogody ochronią przed deszczem, dzięki czemu impreza z grillem w roli głównej będzie się mogła odbyć niezależnie od niesprzyjających warunków atmosferycznych. W przeciwieństwie jednak do altan, pawilony ogrodowe są konstrukcją przenośną. Nie musimy ich stawiać na fundamentach ani na specjalnie przygotowanym podłożu. Jedyny wymóg jest taki, aby było w miarę równo. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby pawilon rozłożyć na utwardzonej powierzchni. Dzięki temu nie musimy zabiegać o pozwolenia na wybudowanie takiej konstrukcji.

Budowa i montaż pawilonu

Pawilony ogrodowe są bardzo proste w montażu i obsłudze. Składają się zasadniczo z dwóch elementów. Pierwszym jest stelaż, wykonany najczęściej z metalowych rur, które możemy ze sobą skręcać. Dzięki temu możemy w pewnym stopniu regulować wielkość naszego pawilonu, a w razie potrzeby rozbudować go o kolejne segmenty. Drugą, składową częścią pawilonu jest poszycie, wykonane najczęściej ze specjalnej folii PCV. Dostępne jest kilka rodzajów ścian: jedne są całkowicie zasłonięte, inne mają przeźroczyste elementy, imitujące okna. Ściany można dowolnie demontować lub przekształcać w praktyczne daszki.