Wózki transportowe – które sprawdzą się w magazynie?

Wózki transportowe kojarzą się głownie z magazynami. I słusznie! Choć niektóre rozwiązania wózków transportowych sprawdzą się w użytku domowym, to jednak ich podstawowym jest pomoc w transporcie przemysłowym. Profesjonaliści używają głównie tzw. paleciaków, jednak nie jest to grupa jednorodna. Wszystkie rodzaje wózków znajdują się na stronie Ceneo. Poniżej jednak zaprezentowany zostanie podział tzw. paleciaków.

Wózki transportowe schodowy

Wózki transportowe do użytku profesjonalnego

Zwykłe wózki transportowe paletowe mają ograniczony udźwig, jednak służą do transportu pojedynczych europalet na nieduże odległości. Z kolei wózki niskoprofilowe mają na celu łatwe załadowanie dużej liczby palet, tak by nie trzeba było zmieniać nachylenia wózka transportowego w czasie załadunku i rozładunku. Wózek paletowy masztowy to rozwinięta technologicznie wersja wózka transportowego. Jest bardzo zwrotny i można na niego załadować wiele palet naraz. Ponadto jest elektryczny, co bardzo ułatwia pracę. Do użytku domowego zwykle zaleca się wózki ręczne, natomiast w magazynach, zwłaszcza o dużej powierzchni warto zainwestować w wózki elektryczne.
Zachęcamy do odwiedzin strony ceneo, na której znajdują się różnorodne wózki transportowe i gdzie można porównać ceny oraz opinie innych użytkowników – https://www.ceneo.pl/Wozki_transportowe