Żaluzje fasadowe – ochrona mieszkania przed słońcem

Żaluzje fasadowe pozwalają zacienić pomieszczenie, które jest wystawione na zbytnią ekspozycję słoneczną. Często można je spotkać w instytucjach publicznych np. szpitalach, sądach bądź szkołach. Wydaje się, że dobre nasłonecznienie to plus mieszkania. Zwykle tak, jednak latem często słońca jest po prostu zbyt wiele, a temperatura w pomieszczeniach niebezpiecznie wzrasta! Wtedy ciepło przestaje być zaletą mieszkania, a staje się uciążliwością, z którą trzeba walczyć na przykład poprzez żaluzje fasadowe. Dodatkowo żaluzje pozwalają chronić się przed ciekawskimi spojrzeniami przypadkowych przechodniów. Ważne jest to zwłaszcza dla mieszkańców parteru i pierwszego piętra, którzy regularnie muszą się zmagać z nieeleganckim wpatrywaniem się w ich przestrzeń mieszkalną przez przypadkowe osoby z ulicy. Dzięki opisywanemu urządzeniu, już nigdy nie będziesz musiał tolerować spojrzeń wymierzonych w Twoje okna!

Żaluzje fasadowe – samodzielnie decyduj o natężeniu światła!

Dodatkowo żaluzje fasadowe dają możliwość modulowania natężenia światła wpadającego do pomieszczenia. Dzięki temu samodzielnie można regulować, ile światła jest wystarczająco. Dzięki nowoczesnym technologiom i zwróceniu uwagi na aspekty estetyczne żaluzje firmy Okna Internorm są niezwykle stylowym uzupełnieniem aranżacji pomieszczenia. Dodatkowo są po prostu funkcjonalnie!
Jakby tego było mało, żaluzje pozwalają odizolować mieszkanie od hałasów z ulicy. Jest to zwłaszcza korzystne dla osób, które mieszkają przy głównych drogach w mieście.

Żaluzja fasadowa wewnętrzna