Zabawki do kąpieli dla dzieci- czyli jak przekonać malucha do wody?

Twój maluch ma problem z codzienną kąpielą? Przed wejściem do wanny pojawia się bunt, płacz i sprzeciw? Mamy dla Ciebie proste rozwiązanie tej sytuacji. Zabawki do kąpieli dla dzieci to świetny sposób na przekonanie dziecka do tego obowiązku. Jak zorganizować wieczorną rutynę, by zarówno mama, jak i mały buntownik byli zadowoleni?

zabawki do kąpieli dla dzieci

Jak przekonać dziecko kąpieli?

Wiele dzieci nie lubi kąpieli, ponieważ odczuwa strach przed wejściem do wanny oraz dyskomfort podczas oblewania buzi wodą. Skuteczną metodą znaną od lat jest pokazanie mu, że ten czas również może być świetną zabawą. Pomocne będą różne zabawki do kąpieli dla dzieci. Czasem wystarczy zainwestować w kilka gumowych łódek i rybek, by dziecko zmieniło swoje spojrzenie na kąpiel. W czasie kiedy mama skupi się na myciu malucha, dziecko będzie zajęte zabawą. Ten sposób przeniesie jego uwagę z nieprzyjemnych doświadczeń na kolorowe zabawki. 

zabawki do kąpieli dla dzieci

Jakie zabawki do kąpieli dla dzieci będą idealne?

Warto wybierać gumowe lub plastikowe zabawki, które nie zepsują się po pierwszym kontakcie z wodą i posłużą Wam na dłużej. Zabawki do kąpieli dla dzieci powinny być wybierane w oparciu o zainteresowania malucha. Jeśli dziecko uwielbia zwierzęta- postaw na gumowe zwierzątka i rybki z siatką do łowienia. Dziecko preferujące zabawy pojazdami będzie zadowolone z łódek, żaglówek, samolotów i autek. Czas spędzony na zabawie w wannie z pewnością przekona dziecko do późniejszego kontaktu z basenami i aquaparkami.