Seria „Bridgertonowie” – powieść Julii Quinn

Powieść „Bridgertonowie” autorstwa Julii Quinn to bestsellerowy romans, który zdobył serca czytelników na całym świecie. Ta wyjątkowa książka opowiada historię rodziny Bridgertonów, która stanowi światowej sławy towarzyski klan w Londynie podczas regencji króla Georga III.

Kim są Bridgertonowie?

Bridgertonowie to jedna z najbogatszych i najbardziej wpływowych rodzin w Londynie, a każdy z członków rodziny jest znany z wyjątkowych talentów i umiejętności. Oprócz tego, każdy z Bridgertonów jest niezwykle piękny i uwodzicielski, co przyciąga do nich uwagę innych. Saga rozpoczyna się od powieści „Mój książe”, czyli historii opowiadającej o perypetiach młodej i pięknej Daphne Bridgerton, która jest jedyną córką lorda i lady Bridgerton. Daphne jest zafascynowana światem towarzyskim i marzy o tym, aby znaleźć mężczyznę, który będzie ją kochał i szanował. Jednak w Londynie panuje wiele intryg i niebezpieczeństw, a Daphne musi być ostrożna, aby nie dać się oszukać i nie stracić swojego serca. Kolejne tomy tej serii opowiadają o historii poszczególnych członków rodziny Bridgerton. Przechodząc przez wszystkie tomy dokładnie poznajemy tajemnice i historie całego rodu.

bridgertonowie

Filmowa adaptacja powieści „Bridgertonowie”

Powieść „Bridgertonowie” została także zekranizowana przez platformę Netflix. Serial opowiada tę samą historię co powieść, ale dodaje jeszcze więcej emocji i dramatu. Filmowa adaptacja powieści jest pełna pięknych kostiumów, wspaniałych krajobrazów i niezapomnianych aktorskich występów. Aktorzy, tacy jak Regé-Jean Page, Phoebe Dynevor i Julie Andrews, dodają jeszcze więcej uroku i emocji do historii.