Najlepsze książki o zbrodniach – TOP 10 autorek powieści kryminalnych

Powieści kryminalne to gatunek literacki, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Wiele kobiet z powodzeniem porusza się w tym świecie i tworzy znakomite dzieła, które doceniane są przez czytelników na całym świecie. W tym artykule przedstawimy top 10 autorek powieści kryminalnych, których książki warto przeczytać.

Ranking TOP 10 autorek kryminalnych

  1. Agatha Christie – to absolutna ikona kryminałów. Jej książki przetłumaczono na wiele języków i sprzedano w ponad 2 miliardach egzemplarzy. Jej twórczość charakteryzuje się oryginalnymi pomysłami na intrygi i zaskakującymi zwrotami akcji.
  1. Patricia Cornwell – to amerykańska autorka, której serie kryminalne o doktorze Scarpetta stały się bestsellerami. Jej styl pisania cechuje precyzyjny język i wnikliwe opisy.
  1. Tess Gerritsen – to pisarka, która stworzyła popularną serię kryminalną o detektywie Rizzoli i patolog Isles. Jej książki są pełne emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji.
  1. Kathy Reichs – to kanadyjska autorka, której książki o Temperance Brennan stały się podstawą popularnego serialu „Kości”. Jej opisy świata medycyny są niezwykle szczegółowe i wiarygodne.
  1. Karin Slaughter – jej książki z serii o Willu Trent cieszą się ogromnym powodzeniem. Jej styl pisania cechuje się dużą dynamiką akcji i silnymi postaciami.
  1. Gillian Flynn – jej powieść „Zaginione dziewczyny” przyniosła międzynarodową sławę. Jej styl pisania cechuje się wyjątkowo mrocznym klimatem.
  1. Paula Hawkins – to autorka, której książka „Dziewczyna z pociągu” stała się międzynarodowym bestsellerem. Jej styl pisania cechuje się wciągającą fabułą i nieoczekiwanymi zakończeniami.
  1. Tana French – autorka serii o Dublin Murder Squad. Jej książki są pełne psychologicznych napięć i intryg.
  1. Kathy Lette – to australijska autorka, która stworzyła komediową powieść kryminalną „Zwariowana rodzina”. Jej styl pisania cechuje się humorem i wnikliwym spojrzeniem na problemy współczesnej rodziny.
  1. Tana French – autorka serii o Dublin Murder Squad. Jej książki są pełne psychologicznych napięć i intryg.
najlepsze top 10 autorek wciągnie w powieść bez końca!

Dlaczego lubimy czytać kryminały?

Lubimy czytać kryminały z kilku powodów. Po pierwsze, kryminały są intrygujące i trzymają w napięciu. Czytelnik chce poznać rozwiązanie zagadki kryminalnej i dowiedzieć się, kto jest winny popełnionej zbrodni. Po drugie, kryminały pozwalają na chwilę oddechu od rzeczywistości. Czytanie o zbrodniach i dochodzeniach kryminalnych może być jak wirtualna ucieczka od codziennych problemów i stresów. Po trzecie, kryminały pozwalają nam wczuć się w rolę detektywa i próbować samemu rozwiązać zagadkę kryminalną. Czytelnicy lubią zgadywać, kto jest winny i jakie motywacje stały za popełnioną zbrodnią. Z tego powodu warto znać te top 10 autorek, które zabiorą Cię w niezapomnianą historię!