Cisco ASA 5506 – firewall na miarę możliwości małych firm

Skuteczna ochrona przed zagrożeniami płynącymi z sieci składa się z trzech elementów. Pierwszym elementem, który od razu wymieni większość osób, zapytana o to na ulicy, jest program antywirusowy, czyli specjalne oprogramowanie. Najlepszy nawet antywirus nie zadziała, jeżeli podczas korzystania z sieci nie będziemy wyczuleni na ewentualne niebezpieczeństwa. Trzecim zaś elementem, o którym najmniej osób pamięta, jest sprzęt, np. Cisco ASA 5506.

Cisco ASA 5506 – jak bronić bezpieczeństwa danych?

Nie chodzi tu jednak o zaawansowanego technologicznie robota bojowego, który broniłby naszych informacji (choć to bardzo interesująca wizja), a o tzw. zaporę ogniową, czyli firewall. Jest to urządzenie, które podpinamy do naszej sieci. Jej zadaniem jest kontrola ruchu internetowego i reagowanie na wszelkie nieprawidłowości. Firewall będzie nam odcinał źródła ruchu, które zidentyfikuje jako niebezpieczne. Cisco ASA 5506 zapewnia kompleksową ochronę przed, w trakcie oraz po ataku.

Prostota instalacji i łatwość obsługi

Korzystając z odpowiedniego zabezpieczenia możemy być pewni, że nasza firma będzie się dobrze rozwijała. Cisco ASA 5506 to wydajne urządzenie w stosunkowo niskiej cenie, dzięki któremu będziemy mogli zabezpieczyć przed atakami naszą małą lub średnią firmę, a nawet rozproszoną sieć informatyczną. Wyróżnia się prostotą konfiguracji i zintegrowania z infrastrukturą sieciową.