Kondensator

Kondensator to urządzenie, o relatywnie małych rozmiarach, jednak pełni on bardzo istotną rolę w wielu urządzeniach. Jest on zbudowany z dwóch przewodników, które można nazywać również okładzinami, które następnie są rozdzielanie dielektrykiem. Działają one jako pewnego rodzaju magazyny energii, ponieważ gromadzą w sobie ładunki elektryczne. Obecnie na rynku istnieje wiele rodzajów tego typu urządzeń, które mają bardzo szerokie zastosowanie.

Rodzaje kondensatorów i ich zastosowanie

Tak jak zostało już wspomniane, możemy wyróżnić kilka rodzajów kondensatorów, które będą różniły się od siebie możliwościami czy też zastosowaniem. Kondensator elektrolityczny aluminiowy, wykorzystuje, jak sama nazwa wskazuje, aluminium, a w zasadzie jego tlenki. Jedną z jego zalet jest fakt, iż mimo małych rozmiarów jest on w stanie zgromadzić w sobie dużą ilość energii. Ich zastosowanie można spotkać między innymi w urządzeniach elektrycznych, ale także w przemyśle. Kondensatory mikowe wykorzystywane są zazwyczaj w układach o wysokiej częstotliwości, natomiast kondensatory foliowe wykonane są z tworzyw sztucznych i stosowane są między innymi w układach energoelektronicznych, generatorach grzania indukcyjnego, czy też układach wysokonapięciowych.

kondensator

Kondensator — gdzie kupić?

Jeśli szukasz różnego rodzaju elementów stosowanych m.in. w elektrotechnice, sprawdź ofertę firmy DACPOL. W jej ofercie znajdziesz szeroki wybór produktów, dzięki czemu możesz kupić kondensator, który idealnie spełni twoje wymagania i potrzeby.