Wzmacniacze WiFi – na jakiej zasadzie działają i czy warto z nich korzystać?

Nie wyobrażasz sobie życia bez internetu, jednak w miejscu, w którym mieszkasz nie działa on zbyt dobrze? Sprawdź czym są wzmacniacze WiFi, jak działają i czy warto z nich korzystać!

Czym są wzmacniacze WiFi?

W dzisiejszych czasach bardzo ciężko znaleźć mieszkanie czy dom, w którym nie byłoby internetu. Każdy z nas zaraz po przeprowadzce inwestuje w router. Jednak tak naprawdę nawet najlepsze i najbardziej zaawansowane technicznie urządzenie nie zapewni nam pełnej prędkości internetu czy dobrego zasięgu w każdym zakątku domu. Rozwiązaniem tego problemu mogą być wspomniane wzmacniacze WiFi. Są to niewielkich rozmiarów urządzenia, które podłączone do naszego routera odbierają z niego sygnał, a następnie wzmacniają i udostępniają dalej – jako całkiem nową sieć. Dzięki automatyzacji tego procesu, możemy przełączać się między sieciami, nawet nie zauważając z której sieci aktualnie korzystamy.

Czy warto korzystać z tych urządzeń?

Tak naprawdę powodów, przez które nasz sygnał WiFi nie działa tak jakbyśmy tego chcieli może być mnóstwo. Jednym z bardziej prozaicznych, ale często się zdarzających jest zasięg wybranego routera. Mimo, iż na jego opakowaniu producent może gwarantować np. stu metrowy zasięg, w praktyce będzie on o wiele mniejszy. Wpływ mają na to przede wszystkim ściany, betonowe stropy czy inne sieci, które zakłócają jego działanie. Innym powodem może być po prostu jakość wybranego urządzenia, które dostarczył nam operator naszej sieci. W każdym z tych przypadków wzmacniacz WiFi przyniesie widoczny efekt.