Gniazda blatowe – praktyczne i estetyczne rozwiązania

Gniazda blatowe- podstawowe funkcjeUrządzając dom często nie zwracamy uwagi na to, w jakim miejscu umieszczone zostały źródła prądu. Tymczasem jest to duży błąd. Już na etapie projektowania instalacji powinniśmy dokładnie ustalić ile gniazd potrzebować będziemy w danym pomieszczeniu. Należy postąpić tak w przypadku każdego pomieszczenia, w szczególności kuchni. Jest to miejsce, gdzie będziemy musieli podłączyć wiele sprzętów, zatem gniazda blatowe i natynkowe okażą się niezbędne. O ile ten pierwszy typ jest dość popularny, to kontakty umieszczane na blatach i stołach są często pomijane, co jest dużym błędem.

Gniazda blatowe – gdzie warto je zamontować?

Gniazda blatowe - rozmiary, kolory, kształtyPomieszczenia takie jakie jak kuchnie i biura to miejsca, gdzie zazwyczaj znajduje się wiele urządzeń elektrycznych. Wymagają one stałego i szybkiego dostępu do źródła prądu. Nierzadko urządzenia te stoją również blisko siebie, co dodatkowo utrudnia uruchomienie ich wszystkich jednocześnie, jeśli nie mamy wystarczającej ilości gniazd. Wówczas wiele osób myśli, że jedynym rozwiązaniem są przedłużacze. Otóż okazuje się, że jeszcze lepiej sprawdzają się gniazda blatowe.

Estetyka i praktyczność

Gniazda blatowe to nie tylko funkcjonalne, ale także praktyczne rozwiązanie. Dostępne w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach są w stanie dobrze dopasować się do większości mebli. Dodatkowo, są niezwykle prostsze w montażu i praktyczniejsze od standardowych przedłużaczy. Ukryte w blatach są także gwarancją bezpieczeństwa. Jest to ważne w przypadku, gdy znajdują się w bliskiej okolicy kranów z wodą.

https://onelectro.pl/gniazda-i-laczniki/gniazda-meblowe.html