Styczniki elektryczne – solidne i wytrzymałe

Styczniki elektryczne to niewielkie urządzenia, przystosowane do pracy w układach głównych, czyli układach silnoprądowych. Są odpowiedzialne za włączanie i wyłączenie urządzeń elektrycznych. Warto wiedzieć, jak działają i jak je wybierać.

Styczniki elektryczne – jak wybierać? 

Styczniki elektryczne posiadają różne moce, napięcia, wartości prądu ciągłego. Bardzo ważne jest, by wybierać styczniki elektryczne dobrej jakości. To od nich sporo zależy jeśli chodzi o poprawność działania urządzeń i ich bezpieczeństwo. Styczniki elektryczne mają różne zastosowania. Spotkamy je w silnikach, wentylatorach, czy grzałkach. Ich małe odpowiedniki znajdują się także w instalacjach z małą ilością miejsca, jak na przykład automatyczne drzwi. Najlepsze modele to takie, które wyróżniają się dużą częstością łączeń i wysoką sprawnością, a także dużą trwałością.

styczniki elektryczne

Styczniki elektryczne przemysłowe

Styczniki przemysłowe różnią się wartością napięcia sterującego  oraz wartością prądu znamionowego. Warto o tym wiedzieć i wybierać produkty wyższej klasy, co zapobiegnie wszelkiego rodzaju zwarciom, czy przepięciom. Styczniki elektryczne powinny dobrze radzić sobie w każdych warunkach pogodowych. Wybierając dane urządzenie należy dobrze zapoznać się z jego parametrami jakimi są moc, cewka, czy styki pomocnicze. Dobrej jakości styczniki znacząco przyczyniają się do wydłużenia żywotności poszczególnych urządzeń, w których się znajdują. Zmniejszają ryzyko wystąpienia awarii. Styczniki elektryczne mogą występować jako styczniki jednofazowe lub trójfazowe.