Brak zdolności leasingowej – co robić w takiej sytuacji?

Pomimo faktu, iż dużo prościej jest zdobyć leasing niż kredyt z banku, brak zdolności leasingowej bywa problemem, gdy planujemy rozbudowę naszego parku maszynowego. Rozwiązaniem, na które decyduje się część osób w takiej sytuacji, jest skorzystanie z pomocy brokera. Są jednak wątpliwości, czy ostatecznie wyjście to okazuje się opłacalne.

Brak zdolności leasingowej – z czego wynika?

Brak zdolności kredytowej to nie decyzja definitywna!Brak zdolności leasingowej jest oceniany na podstawie kilku czynników. Należy tutaj zwrócić uwagę na to, jakie firma ma obroty oraz dochód. Ważny będzie też czas działalności i historia firmy – szczególnie ta finansowa oraz kredytowa. Wszelkie, ciążące nas obecnie zobowiązania również będą wpływały na możliwość udzielenia nam leasingu. Najczęściej jednak decyzja odmowna spowodowana jest przez zbyt niską sprzedaż, która nie rokuje na możliwości terminowej spłaty w przyszłości. Jeżeli firma jest zadłużona, to również będzie odstraszało potencjalnego leasingodawcę.

W czym pomoże broker?

To, że jeden bank stwierdziła u ciebie brak zdolności leasingowej nie oznacza, że to dla ciebie zamknięta droga. Z pomocą doświadczonego brokera możesz się z tym uporać. Pomoże ci on rozczłonkować inwestycję na mniejsze segmenty, których finansowanie pokryją leasingi od różnych podmiotów.