Wskazówki jak ubezpieczyć się w Niemczech

W każdym kraju Unii Europejskiej a także poza nią istnieją różne prawa związane z ubezpieczeniem zarówno osób zamieszkujących dany kraj jak i obywateli. Jak ubezpieczyć się w Niemczech?

Obowiązkowe ubezpieczenia niemieckie

Jeżeli zamierzamy przeprowadzić się do Niemiec, bądź też jesteśmy na etapie, w którym zamieszkujemy ten kraj od co najmniej pół roku czy też więcej, powinniśmy przygotować się na wszelkie obowiązki związane z zawarciem poszczególnych ubezpieczeń. W kraju niemieckim do obowiązkowych ubezpieczeń zaliczyć możemy podstawowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej – jeżeli jesteśmy właścicielami samochodu a także ubezpieczenie zdrowotne. Zwracamy uwagę na fakt, iż jeżeli chcemy zawrzeć polisę ubezpieczeniową OC na samym początku obowiązkowe będzie także przygotowanie dokumentacji niezbędnej do przerejestrowania pojazdu z numerów rejestracyjnych polskich na niemieckie.

 Jak ubezpieczyć się w Niemczech bez znajomości języka?

Dowiedz się jak ubezpieczyć się w Niemczech bez znajomości języka

Podstawowym kłopotem jaki mogą mieć Polacy z zawarciem jakiegokolwiek ubezpieczenia na terenie Niemiec będzie nieznajomość języka niemieckiego. Zarówno w przypadku ubezpieczeń zdrowotnych jak i majątkowych, czyli związanych z ubezpieczeniem nieruchomości, bądź też firmy potrzebujemy znajomości języka na wysokim poziomie. Jak ubezpieczyć się w Niemczech znając jedynie język polski czy angielski? Jeżeli sami nie możemy zapewnić sobie zrozumienia poszczególnej dokumentacji a także zawiłości prawnych, powinniśmy skontaktować się z wyspecjalizowaną agencją ubezpieczeniową taką jak Comvers, która obsługuje swoich klientów zarówno w języku polskim jak i niemieckim.