Jak udowodnić, że nie brałem pożyczki? Praktyczne porady

W obecnych czasach ogromnym wyzwaniem jest bezpieczeństwo w sieci. Niegdyś wzięcie na kogoś pożyczki było możliwe głównie tylko wtedy, gdy ktoś fizycznie ukradł/znalazł nasz dokument tożsamości. Obecnie dochodzi do tego phishing – powszechna metoda oszustwa internetowego, gdzie złodziej podszywa się pod znaną nam stronę, np. bank czy sklep internetowy, wysyłając do nas złośliwe oprogramowanie w formie linku. Wystarczy jedno kliknięcie, aby wpuścić wirusa na swój komputer i stracić dane. Jak udowodnić, ze nie brałem pożyczki, gdy padłem ofiarą takiego oszustwa? Podpowiadamy.

Gdzie sprawdzić, czy ktoś wziął kredyt lub pożyczkę na twoje dane?

Jeśli tylko podejrzewasz, że ktoś mógł wziąć pożyczkę na twoje dane, niezwłocznie sprawdź, czy faktycznie do tego doszło. Jak to zrobić? Takie informacje posiada BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej. Jeśli twoje obawy się potwierdzą, musisz działać jak najszybciej, aby wyjaśnić tę sytuację i doprowadzić do odnalezienia sprawcy. Poniżej podajemy dwie sprawdzone ścieżki działania.

jak udowodnić że nie brałem pożyczki

2 sposoby, jak udowodnić, że nie brałem pożyczki

Po pierwsze, gdy będziesz mieć pewność, że doszło do oszustwa, zgłoś sprawę na policję. Takie zgłoszenie będzie niezbędne do tego, aby wejść na drogę sądową i domagać się wyjaśnienia sprawy w ten sposób. Jak udowodnić, że nie brałeś pożyczki? Po zgłoszeniu sprawy na policje, skontaktuj się od razu z firmą pożyczkową, która wstrzyma wobec ciebie czynności windykacyjne, do czasu wyjaśnienia się sprawy w sądzie.