Leasing bez limitu wieku – wszystko, co musisz wiedzieć

Opcja leasingowania maszyn lub pojazdów bardzo często podejmowana jest przez tych przedsiębiorców, którzy nie dysponują rezerwami finansowymi na pokrycie kosztów całego zakupu od razu. Nic więc dziwnego, że szukają oni możliwie najtańszych opcji. Z tego powodu też niejednokrotnie decydują się na samochody używane. Tutaj pojawiają się jednak pewne ograniczenia. Z czym więc związany będzie leasing bez limitu wieku?

Leasing bez limitu wieku – od czego to zależy?

Leasing bez limitu wieku możliwy jest pod pewnymi warunkamiOgraniczenia w tej materii zależą w pierwszej kolejności od rodzaju rzeczy leasingowanej, dalej zaś od polityki firmy, która będzie udzielała finansowania. Leasing bez limitu wieku najrzadziej spotykany jest w przypadku samochodów osobowych. W większości przypadków granicą jest wiek samochodu w momencie zakończenia umowy wynoszący 8 lat. Oznacza to, że podpisując umowę na okres 3 lat najstarsze, dopuszczalne auto będzie mogło mieć najwyżej 5 lat. Niektóre firmy są jednak w stanie zaakceptować także i starsze samochody.

Ograniczenia w przypadku aut ciężarowych i maszyn

Nieco inaczej wygląda kwestia samochodów dostawczych powyżej 3,5 tony, ciągników siodłowych i maszyn. Następuje tu również pewna gradacja, natomiast nawet dziesięcioletni sprzęt nie powinien wzbudzać problemów. Leasing bez limitu wieku jest najczęściej spotykany w przypadku maszyn, dla których technologia pracy nie zmienia się tak szybko.