Jak załatwić ubezpieczenia dla polaków w Niemczech bez znajomości języka?

Zastanawiasz się jak wyglada obowiązek ubezpieczenia na terenie Niemiec i chcesz zweryfikować owe informacje oraz wykupić polisę, jeśli będzie to niezbędne? Jeśli nie znajsz języka niemieckiego a jednocześnie chcesz załatwić ubezpieczenia dla polaków w Niemczech przeczytaj w naszym artykule co robić.

Niemickie prawo ubezpieczeniowe

najlepsze ubezpieczenia dla polaków w Niemczech

Prawo ubezpieczeniowe w Niemczech jest bardzo rozbudowane i reguluje wiele kwestii dotyczących ubezpieczeń. Istnieją trzy główne rodzaje ubezpieczeń: ubezpieczenia społeczne (Sozialversicherung), ubezpieczenia prywatne (Privatversicherungen) oraz ubezpieczenia majątkowe (Sachversicherungen). Ubezpieczenia społeczne obejmują ubezpieczenia zdrowotne, ubezpieczenia emerytalne, ubezpieczenia wypadkowe oraz ubezpieczenia bezrobocia. Każdy pracownik w Niemczech musi mieć ubezpieczenie zdrowotne i emerytalne, a ich koszty są dzielone między pracownika a pracodawcę. Ubezpieczenia prywatne to np. ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia podróżne, ubezpieczenia samochodowe. Ubezpieczenia majątkowe obejmują ubezpieczenia mienia, takie jak ubezpieczenie domu, samochodu, sprzętu AGD/RTV, a także ubezpieczenia dla przedsiębiorców, takie jak ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

Podpisanie ubezpieczenia dla polaków w Niemczech – jak znaleźć pomoc?

Ubezpieczenie zdrowotne oraz w przypadku posiadania samochodu w Niemczech są obowiązkowe. Jak podpisać polisę na dogodnych warunkach? Można skorzystać z usług polskojęzycznych agentów ubezpieczeniowych lub brokerów działających w Niemczech, którzy specjalizują się w obsłudze klientów z Polski. Multiagencja ComVers to przedsiębiorstwo, które od lat specjalizuje się w ubezpieczeniach dla polaków w Niemczech – odwiedź ich stronę, z której dowiesz się wiele o Towarzystwach Ubezpieczeniowych, polisach i prawie.