Dyktafon – niewielkie urządzenie do rejestrowania dźwięku

Popularność urządzenia jakim jest dyktafon wynika z jego uniwersalności oraz małych rozmiarów. Pozwala to na zabranie go ze sobą w każde miejsce. Dzięki niemu z łatwością nagramy w wysokiej jakości interesujący nas wywiad, wykład czy też przemówienie. Może także posłużyć jak nasz osobisty notatnik głosowy gdy potrzebujemy zarejestrować ważne dla nas rzeczy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dyktafonu?

Szeroki wybór modeli dyktafonów sprawia, że wcale nie tak prosto jest wybrać odpowiedni, który spełni Parametry jakie mają dyktafonynasze oczekiwania. Na rynku obecnie najczęściej spotkamy dyktafony cyfrowe cechujące się dużą niezawodnością. Ten rodzaj pozwala na bardzo duży zapis danych oraz długi czas pracy na zestawie baterii oraz naładowanym akumulatorze. Przy wyborze odpowiedniego modelu warto zwrócić uwagę na format nagrywania oraz jakość dźwięku. Najczęściej będzie to format MP3 oraz WMA. Następnie mamy czułość wbudowanego mikrofonu, od którego będzie zależeć z jakiej odległości wychwyci dźwięk. Równie ważną funkcją jest to czy istnieje możliwość podłączenie mikrofonu zewnętrznego. Dalej mamy pamieć jaką dysponuje dyktafon. Większość modeli posiada wbudowaną pamięć oraz miejsce na dodatkową kartę pamięci. Czas pracy dyktafonu zależy od ustawionego trybu nagrywania i może on wynosić od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin na jednym zestawie baterii lub akumulatorze.

Wiele modeli dyktafonów w przystępnych cenach znajdziesz w internetowej porównywarce cenowej. Sprawdź już dziś: https://www.ceneo.pl/Dyktafony