Lornetki termowizyjne – nowa technologia w zasięgu ręki!

Nowe technologie w dużym stopniu ułatwiają wykonywane czynności i usprawniają procesy, które wykonuje człowiek. Jedną z takich zdobyczy rozwoju są lornetki termowizyjne. Czytaj dalej ten artykuł i poznaj szczegóły związane z tym sprzętem. Zapraszamy do dalszej lektury tego wpisu!

Czym jest termowizja?

Mówiąc o lornetkach termowizyjnych, warto powiedzieć sobie najpierw o tym, czym jest termowizja. Zasada jej działania jest zbliżona do działania zwykłej kamery. Różnica polega na tym, że matryca termowizora przechwytuje pasmo elektromagnetyczne o odpowiedniej długości fali, rejestrując tym samym pasmo energii cieplnej. Obraz rejestrowany przez termowizor pokauje nam środowisko, w którym na obrazie wybijają się przedmioty lub organizmy, które wyróżnia inna temperatura niż otaczające je środowisko. Termowizja ma w związku z tym kilka zastosowań, o których więcej przeczytasz w akapicie poniżej.

lornetki termowizyjne

Jakie są zastosowania lornetek termowizyjnych?

Lornetki termowizyjne, dzięki podanym wyżej właściwościom znajdują szerokie zastosowanie. Między innymi lornetki te wykorzystuje się w myślistwie do tropienia dzikiej zwierzyny oraz w militariach i służbach policyjnych – dzięki termowizji możliwe jest wytropienie chowającego się przeciwnika. Ponadto, sprzęt ten można wykorzystać także w przemyśle i budownictwie. Korzyść znajdą także sportowcy i osoby korzystające z rekreacji, takich jak na przykład paintball w ciemnym otoczeniu.