Czy oczyszczacze powietrza są nam potrzebne?

Oczyszczacze powietrza nie rozwiążą wszystkich Twoich problemów, ale z pewnością utrzymają czystsze powietrze w Twoim domu.Chociaż oczyszczacze powietrza mogą zmniejszać zanieczyszczenia w powietrzu, nie mogą ich wyeliminować. Nie usuwają również kurzu, łupieżu i innych cząstek, które już osiadły na powierzchniach wokół domu. Ale to nie znaczy, że tego typu urządzenia nie są skuteczne! W rzeczywistości najlepsze oczyszczacze powietrza są naprawdę dobre w filtrowaniu drobnych cząstek, takich jak dym, kurz, sierść zwierząt domowych i pyłki.

Zalety urządzeń do oczyszczania powietrza

oczyszczacze powietrza

Po pierwsze alergicy i osoby z astmą lub innymi problemami z oddychaniem mogą zauważyć pewne zmniejszenie objawów, takich jak świszczący oddech i kaszel, podczas korzystania z oczyszczaczy powietrza. Co więcej, nie ma czegoś takiego jak prawdziwie hipoalergiczny zwierzak. Nawet psy, które nie linieją, uwalniają skórę i sierść w powietrze – a zwierzęta zbierają pyłki i kurz w swojej sierści. Możesz nie być uczulony na sierść ale to nie znaczy, że futro pska czy kota nie będzie sprawiało problemów. Wysokiej jakości oczyszczacze, które warto kupić, są wyposażone w filtry wstępne, które wyłapują duże rzeczy, takie jak sierść zwierząt, zanim trafią one do głównego filtra.

Gdzie kupić oczyszczacze powietrza?

Dym papierosowy ma znaczący negatywny wpływ na Twoje zdrowie i zdrowie osób, z którymi mieszkasz. W rzeczywistości każda ilość biernego palenia stanowi zagrożenie. Samo otwarcie okna nie chroni przed tymi problemami, ale wentylacja i filtracja może przynieść pewną ulgę. Znając zalety nowoczesnych oczyszczaczy być może podjąłeś właśnie decyzję o ich zakupie. Jesli tak, zachęcamy do sprawdzenia modeli oferowanych przez firmę Fellowes.