Geodeta Kraków – jak wygląda jego praca?

Jest październik, a więc czas kiedy wiele osób zaczyna studia. Nie jedna osoba pragnie zostać geodetą w Krakowie i właśnie takie kierunek studiów jest bardzo często wybierany przez tegorocznych maturzystów. Niektórzy z nich jednak nie zdają sobie sprawy nie tylko z tego, jak wyglądają studia na tym kierunku, ale przede wszystkim, jak będzie wyglądała ich późniejsza praca w zawodzie. Dzisiaj chcemy Wam przybliżyć ten temat.

Geodeta Kraków – co on w ogóle robi?

Narzędzia geodety w Krakowie
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kiedy już skończysz szumny kierunek o nazwie „Geodezja i kartografia” i zaczniesz rozglądać się za pracą, zdasz sobie sprawę, że geodetów w Krakowie jest tak naprawdę bardzo dużo, ale prawdziwych fachowców można policzyć na palcach. Jeśli jesteś dobry możesz więc wybierać pomiędzy pracą w specjalistycznych firmach geodezyjnych, urzędach, starostwach, kopalniach, firmach wydobywczych czy budowlanych. Geodeta nie zajmuje się tylko robieniem pomiarów. Jeśli chcesz znaleźć dobrą pracę, musisz być trochę polonistą – dobry fachowiec od „brudnej” roboty ma swoich ludzi, natomiast sam zajmuje się zazwyczaj papierkową robotą. Obok polskiego, mówiąc slangiem młodzieżowym, musisz „ogarniać matmę”. Cyferki, pomiary – to wszystko wymaga wiedzy, dokładności, a przede wszystkim skrupulatności. Szczypta wyobraźni – przede wszystkim tej przestrzennej również będzie nieodzowną cechą, którą musi się charakteryzować dobry geodeta.

A jak wygląda sama praca? Zapewne niejednokrotnie mijałeś mężczyzn lub kobiety ubrane na żółto, którzy stoją z czymś podobnym do aparatu przy drodze i mierzą…mierzą i notują! Tak właśnie wygląda praca geodety. Niejednokrotnie jest to mozolna praca, która wymaga wielu godzin spędzonych na świeżym powietrzu i często w nieznośnym upale.

Geodeta Kraków musi mieć za co żyć! Skorzystaj z jego usług!

Znaleźć dobrego geodetę w Krakowie wcale nie jest łatwo. Podpowiemy Wam trochę – firma Geosurvey jest utożsamieniem solidności, rzetelności i jakości. Już dzisiaj skorzystaj z ich usług:

Adres: Celiny 30, 32-095 Iwanowice
Telefon: +48 514 38 42 38
E-mai: biuro@geosurvey.pl
www.geosurvey.pl/