Geodeta Kraków – zawód tylko dla wytrwałych

Kraków – miasto korków, tłoku i smogu – tak postrzegane jest przez większość jego mieszkańców. Obok tych problemów występuje jeszcze jeden – słabe zagospodarowanie i niewielkie przestrzenie pod budowę. To prawdziwe wyzwanie dla geodety w Krakowie!

Geodeta Kraków – czym się zajmuje?

W celu odpowiedzenia na pytanie „co robi geodeta w Krakowie?”, należy zastanowić się czym jest sama geodezja. Najprościej mówiąc jest to nauka, która ma za zadanie określenie kształtu ziemi i wyznaczenie jej rozmiarów. Geodezja zajmuje się też wykonywaniem map, planów oraz pomiarami gruntów i gospodarowaniem przestrzennym. A co robi geodeta? Zajmuje się opracowaniem graficznym tego, o czym wyżej wspomnieliśmy. Bardzo ważnym zadaniem dla tego miasta są też podziały nieruchomości, które leżą w kwestii planowania przestrzennego.

Co powinien wiedzieć geodeta o planowaniu przestrzennym?

geodeta kraków planowanie przestrzenneOczywiście planowanie przestrzenne jest tylko jedną z dziedzin geodezji jednak w przypadku Krakowa jest to wiedza wręcz niezbędna. Chcąc pracować na terenie miasta geodeta musi znać wszystkie składniki jego przestrzeni – w końcu nie jest ona nieograniczona. Wiedza zarówno o elementach naturalnych, jak i wytworzonych przez człowieka będzie kluczowa, żeby optymalnie zagospodarować miejską przestrzeń. Ważne są też relacje, które zachodzą pomiędzy tymi elementami. Każdy geodeta musi zwracać uwagę na ochronę środowiska naturalnego – w mieście nie potrzeba jeszcze więcej miejsc, które będą szkodzić środowisku, a co za tym idzie także mieszkańcom.  Oczywiście planowanie przestrzenne jest regulowane prawnie, dlatego dobry geodeta musi je znać.

Jak zostać geodetą?geodeta kraków - narzędzia

Pełnoprawnym geodetą nie zostaje się ot tak! Jeśli myślałeś, że Panowie i Panie w żółtych strojach często pojawiający się na ulicach miasta to osoby bez wykształcenia, to nie mogłeś mylić się bardziej. Pełnoprawnym geodetą zostaniesz tylko po studiach. Oprócz podstawowego kierunku „geodezja”, chętnie wybierana przez studentów jest także „geodezja i kartografia”.  Jeśli są tutaj przyszli studenci, którzy chcą zostać geodetami, to musimy zaznaczyć, że na powyższe studia nie jest łatwo się dostać – szczególnie w czasach bardzo wysokiego popytu na ten zawód.

Geodezja w Krakowie? Skorzystaj z usług profesjonalistów.

Firma Geosurvey świadczy usługi geodezyjne na terenie Krakowa i pobliskich miejscowości. Jeśli szukasz geodety w Krakowie, który zna się na tym co robi, nie tylko ze względu na wykształcenie, ale także wieloletnie doświadczenie, to trafiłeś w odpowiednie miejsce. Każdy projekt to nowe wyzwanie i kolejne doświadczenie. Sprawdź jakie usługi w zakresie geodezji świadczy firma Geosurvey.
Dane kontaktowe:
Adres: Celiny 30, 32-095 Iwanowice
Telefon: +48 514 38 42 38
E-mail: biuro@geosurvey.pl

Więcej na temat naszych usług znajdziesz tutaj: www.geosurvey.pl