Dyski komputerowe – SSD, HDD czy SSHD?

Zastanawiasz się nad zakupem nowego sprzętu elektronicznego? Być może rozważasz jedynie wymianę konkretnej jego części bądź usprawnienie szybkości obsługi poszczególnych elementów. W takim przypadku najważniejszym aspektem będzie wymiana wewnętrznej, centralnej części urządzenia – dysku komputerowego.

Serce komputera

Najczęściej spotykanymi rozwiązaniami są dyski HDD lub SSD. Pierwszy, nieco anachroniczny, wykorzystywano w większości pecetów starszej generacji. Składał się z talerzy (jak wskazuje na to ich pełna, właściwa nazwa) i centralnie umieszczonej głowicy. Przez wzgląd na jakość i sposób rozmieszczenia elementów, dyski komputerowe tego typu zacierały wewnętrzne części lub ulegały uszkodzeniu przy najmniejszym nawet poruszeniu lub wibracji.

Wysokiej jakości dyski komputerowe.

Jaki dysk najbardziej się opłaca?

Obecnie znacznie częściej i powszechniej wykorzystujemy modele półprzewodnikowe SSD lub hybrydowe – SSHD. Ich jakość pozwala na znacznie prostszy transport, dużą pojemność pamięci i wiele, wiele innych udogodnień – w szczególności w modelach przenośnych. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, sprzęt staje się lżejszy i znacznie bardziej poręczny. Dzięki innowacjo,m gwarantuje również niski stopień uszkodzenia. Jak w przypadku urządzeń elektronicznych bywa, cena uzależniona będzie od pojemności dysku komputerowego. Pamiętaj jednak, że to zakup na lata i nie warto czynić zbyt dużych oszczędności.

Najlepsze elementy znajdziesz tutaj: https://www.ceneo.pl/Dyski.