gry

Gry – nowa forma relaksu?

Nie od dziś wiadomo, że branża gamerska to niezwykle dochodowy i intratny dział rozrywki. Coraz częściej młodzi programiści i graficy decydują się pokierować swoją karierę właśnie na te tory. Jak jednak rozpoczęła się mania na taką formę dobrej zabawy?

Te znane z podwórka

Oczywiście, gry w wydaniu podwórkowym i karcianym towarzyszą nam od lat. Chętnie w nich uczestniczmy i rozpracowujemy zasady kolejnej rozgrywki. Ostatnio swój renesans przeżywają planszówki, do tej pory znane sprzed ery Internetu. Pozostając jednak w tematyce sieci web, warto nadmienić, że początki działu gamingowego datowane są właśnie na okres powstawania pierwszych łącz internetowych. Lata 40. XX wieku to próby uruchomienia na ekranach komputera takich klasyków jak kółko i krzyżyk, tenis czy grupowe rozgrywki tenisowe.

Gry na konsolę.

Gry w dzisiejszym wydaniu

Trzy dekady później prym wiodły gry na automaty czyli te wykorzystujące potencjał mikroprocesorów. Rozwinęły się również pierwsze konsole gamerskie – Atari, Spectrum i ikoniczny do dziś – Commodore. Właśnie wśród tych rozwiązań należy doszukiwać się kształtu współczesnych programów o niezwykle realistycznej fizyce i doskonałej jakości.