gry

Joysticki

Joysticki to nieodłączny element każdego gracza, szczególnie podczas gier elektronicznych i online. Nazwa stanowi kompilację dwóch angielskich słów: joy i stick. Jak sama nazwa wskazuje, jest zatem patykiem, drążkiem do zabawy.

Jakie są typy joysticków


Warto wspomnieć, że joysticki służą nie tylko do gier komputerowych, ale także do sterowania robotami i elektronicznymi wózkami inwalidzkimi. Każdy joystick składa się z następujących elementów: drążka, podstawki, przycisków dodatkowych, przepustnicy, kapturka, steru, AutoFire, przycisku Fire. W joystickach mamy różne typy portów: DB 9, Apple Desktop Bus, DB 25, DB 15, USB, Game Port.

Joysticki na Ceneo – szeroki wybór, niskie ceny

Jeśli szukasz odpowiedniego dla siebie joysticku, zajrzyj najpierw do internetowej porównywarki cen Ceneo. Tak znajdziesz ogromny wybór sprzętu różnych marek, na przykład: ThrustMaster, Saitek, Logitech, a także tych mniej znanych: Deep Silver, Defender, Razer czy Trust. Sprawdź też, do jakiej platformy są przystosowane: PC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One. Joysticki to idealny prezent na urodziny albo pod choinkę.