gry

Najlepsze planszówki – w co warto zagrać?

Gry planszowe to ciekawy sposób na zabicie czasu. Jest to również czynność dużo bardziej stymulująca i wymagająca myślenia, niż wpatrywanie się w ekran i oglądanie seriali. Szukasz najlepszych planszówek do zabawy z rodziną i przyjaciółmi? Przeszły one długą drogę w ostatnich latach i istnieją naprawdę imponujące opcje, od tajemnic morderstwa i apokalipsy zombie, po szybkie myślenie i gry liczbowe. Jest tego mnóstwo na rynku. Ale które są najlepsze?

W jaki sposób wybierać najlepsze planszówki?

Jeśli chcesz posiadać najlepsze planszówki, to koniecznie przeczytaj poradniki i opinie na ich temat. Pamiętaj, że popularność nie jest jednoznaczna z jakością gry. Zastanów się dobrze, czy potrzebujesz produktu, który jest przeznaczony do gry w dwie osoby, kilka osób, a może jedynie w jedną. Kolejna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę to czas trwania rozgrywki. Szukasz szybkiej gry, w którą zagrasz z przyjaciółmi podczas imprezy? A może preferujesz długie i strategiczne gry, które potrafią rozgrywać się nawet kilka godzin?

najlepsze planszówki - catan

Czy gra planszowa to dobry pomysł na prezent?

Najlepsze planszówki mają do zaoferowania coś dla każdego, więc bez obaw możesz kupować je jako prezent. Zwłaszcza że Boże Narodzenie tuż za rogiem. Teraz jest dobry czas, aby zaopatrzyć się w epickie gry planszowe, które umieścisz pod choinką bliskiej Ci osoby. Zastanów się dobrze, co lubi Twój znajomy czy członek rodziny i wybierz grę, która umili mu niejeden wieczór!