GSM

Jak włączyć NFC w iPhone?

Posiadasz iPhone i chciałabyś móc używać go także do płacenia? Nie wiesz, jak uruchomić tę funkcję w swoim urządzeniu? Jeśli twój telefon to iPhone 6 lub któryś z nowszych modeli tego sprzętu, to jest to bardzo proste! Aby jednak dowiedzieć się, jak włączyć NFC w iPhone, najlepiej najpierw przyjrzeć się tej funkcji oraz korzyściom płynącym z korzystania z niej.

Czym jest NFC?

Skrót NFC powstał od słów Near Field Communication, oznaczających komunikację bliskiego zasięgu. Chodzi więc o technologię zbliżeniową, która staje się coraz bardziej popularna, jeżeli nie dominująca w dzisiejszych czasach. Jak często zdarza ci się jednak zapomnieć portfela, w którym przechowujesz swoją kartę płatniczą? Na pewno często, jak każdemu z nas. A jak często zapominasz z domu telefonu? Z pewnością dużo rzadziej! To w końcu twoja prawa ręka i masz tam wszystko. Dzięki funkcji NFC możesz mieć w nim także swoją kartę, co umożliwi ci zbliżeniowe płacenie telefonem. Brzmi świetnie? To teraz odpowiedzmy na pytanie, jak włączyć NFC w iPhone.

Jak włączyć NFC w iPhone

Jak włączyć NFC w iPhone krok po kroku?

Firma Apple, znając potrzeby swoich użytkowników, stworzyła w modelach swoich telefonów (od iPhone 6) specjalną aplikację Portfel (Wallet) umożliwiającą uruchomienie funkcji NFC. Przejdźmy teraz krok po kroku instrukcję, jak włączyć NFC w iPhone, która jest banalnie prosta. Aby podłączyć swoją kartę płatniczą do aplikacji Portfel musimy pobrać ją na nasz sprzęt, a następnie podążać za poleceniami, które wyświetlą się na ekranie (skanowanie karty, wpisywanie odpowiednich kodów). To tyle! Teraz możesz płacić swoim telefonem iPhone, zbliżając go do czytnika i wpisując swój kod ID.