Głowica DSLR – niezbędnik każdego blogera i filmowca

Olejowa głowica DSLR to ruchomy element statywu, który pozwala nam wykonywać płynne ujęcia. Zdecydowanie poszerza to możliwości filmowania. Została zaprojektowana z myślą o profesjonalnych i semiprofesjonalnych kamerach oraz lustrzankach, toteż sprawdzi się na wyposażeniu wszelkiego rodzaju filmowców, vlogerów oraz youtuberów. Płynny ruch głowicy w takim urządzeniu osiągany jest dzięki zastosowaniu specjalnego, gęstego płynu w środku, stąd też jego nazwa.

Głowica DSLR – zaprojektowana z myślą o filmowcach

Aby stworzyć możliwie najbardziej uniwersalne narzędzie do pracy i zapewnić możliwie dużo możliwości operowania sprzętem, głowica DSLR została tak zaprojektowana, aby można było dowolnie ją dostosowywać do swoich potrzeb. Mamy więc możliwość szybkiego wyjęcia gwintu, modyfikacji położenia środka ciężkości, utrzymać stałą wysokość za pomocą precyzyjnej poziomicy. Wszystko to ma nam pozwolić na profesjonalne wykonywanie ruchomych ujęć bez drgań i krzywizn.

 Możliwości tego urządzenia

Głowica DSLR przyda się wszystkim, którzy tworzą format video. Całość została wykonana z metalu. Rączka posiada piankowe pokrycie, co zapewnia stabilne i wygodne trzymanie oraz komfortową pracę. Głowica DSLR może utrzymać urządzenie nagrywające o masie do 10 kg, należy jednak wziąć pod uwagę ewentualne wahania obciążenia zależnie od położenia. Zamontowaną kamerę można obracać o 360 stopni oraz wychylić prawie do kąta prostego (85 stopni). Urządzenie posiada dodatkowo blokadę, dzięki której można ustawić kamerę w danym położeniu na dłuższy czas. Jeżeli więc zajmujesz się tworzeniem produkcji filmowych, czy to jako początkujący operator w niezależnym studiu filmowym, czy jako rankujący bloger, ta głowica z pewnością ci się przyda.