Wybór lodówki – czym się kierować?

Każdy, kto kiedykolwiek zdecydował się na zakup nowej lodówki, musiał stanąć przed wyborem – którą wybrać, gdy sklepy oferują tyle różnych lodówek, i czym się kierować? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Wielkość lodówki

Najważniejszym czynnikiem podczas kupna lodówki jest oczywiście jej wielkość. Tutaj tak naprawdę wybór zależy od naszych preferencji, potrzeb i tego, ilu mamy domowników. Oczywiście im więcej osób korzysta z lodówki, tym większa być powinna. Pomyślmy tez o tym, jakiego typu produkty zazwyczaj kupujemy. Jeśli często wybieramy owoce i warzywa, wtedy warto by dolna szuflada była większa. Tego typu produkty zajmują dużo miejsca.

Jak utrzymać porządek w lodówce?

Wszystko zależy od tego, czy chłodziarka ma wentylator. Wówczas w całej komorze panuje jednakowa temperatura i w sumie obojętne to, w którym miejscu położymy nasz produkt. Natomiast jeśli nie ma wentylatora, to w naszej lodówce będą miejsca chłodniejsze i cieplejsze. Jak położyć wtedy produkty? Najlepiej na samej górze gotowe potrawy, garnki z zupą. Niżej sery, surówki i konserwy. Na kolejnej półce wszelkiego rodzaju wędliny i mięsa już gotowe do spożycia. Do zamrażarki kładziemy głównie mrożonki, mięso, gotowe potrawy, których nie mamy zamiaru zjeść szybko. Pamiętajmy o ważnej rzeczy, która wpływa na stan lodówki. Otóż starajmy się nie otwierać zbyt często drzwi, jeśli to niepotrzebne, i nie zostawiajmy ich otwartych zbyt długo.