Koszula policyjna – podstawowe umundurowanie funkcjonariusza

Koszula policyjna stanowi jeden z najbardziej elementarnych przykładów odzieży służbowej dla członków tej formacji. Może być noszona na co dzień do pracy tak w terenie, jak i na komisariacie, czy w innych placówkach, gdzie funkcjonariusze mogą pełnić służbę (np. sądy). Produkt ten jest w bardzo wyraźny sposób oznaczy, aby już na pierwszy rzut oka wiedziało się, że ma się do czynienia z przedstawicielem władzy. Z tego też powodu wysyłamy je tylko na adresy komisariatów.

Koszula policyjna – czym się różni od normalnej?

Koszula policyjna, jaką mamy w ofercie, jest koloru granatowego. Posiada krótki rękaw, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w gorące dni, czy ciepłe, letnie noce. Wykonana jest z mieszanki bawełny i poliestru, która zapewnia komfort noszenia oraz wytrzymałość całego produktu. Koszula ta wyposażona została w dwie zapinane na guziki kieszenie, z których lewa posiada dodatkowo przegródkę na długopis. W rękawy wszyto naramienniki, do których można zamocować pochewki z oznaczeniem stopnia danego funkcjonariusza.

Jednoznaczna identyfikacja funkcjonariusza

Aby jednoznacznie wskazać, że mamy do czynienia z funkcjonariuszem, koszula policyjna obszyta została dodatkowymi napisami odblaskowymi „POLICJA”, które umieszczone zostały na lewym kołnierzyku, nad lewą kieszenią na klatce piersiowej oraz na ou rękawach.