Pasy wojskowe – podstawowe dodatki żołnierskiego ubioru

Kompletne umundurowanie żołnierskie składa się z wielu elementów, które występują w normalnym ubiorze, jednak w wersji bardziej militarnej. Świetnym przykładem na to są pasy wojskowe. Praktycznie każdy mężczyzna, którego mijamy na ulicy, ma pasek w spodniach. Te stosowane przez żołnierzy są jednak odpowiednio zmodyfikowane. Choć nie ma jednoznacznych dyspozycji, które powinno się nosić do ubioru polowego, a które do galowego, w pierwszym przypadku lepiej sprawdzą się pasy parciane, a w drugim skórzane.

Parciane pasy wojskowe są niezwykle wytrzymałe.
SONY DSC

Pasy wojskowe parciane i skórzane – jaka jest różnica?

Pasy wojskowe najczęściej wkładamy do spodni, aby dobrze przylegały do ciała i gwarantowały odpowiedni komfort poruszania się. Niekiedy jednak widujemy je założone na wierzchu bluzy mundurowej. Ma to zapewnić jej lepsze dopasowanie do ciała i większą swobodę ruchów. Przygotowaliśmy je w kolorach, które będą świetnie pasowały do całości umundurowania stosowanego w wojsku.

Jaki rodzaj pasa założyć na poszczególne okazje?

Skórzane pasy wojskowe są praktyczne i solidne, a jednocześnie bardzo eleganckie. Doskonale uzupełniają mundur galowy. Oferowane w naszym sklepie egzemplarze zostały wykonane z najwyższej jakości naturalnej skóry. Obok nich znajdą państwo także pasy parciane, są niezwykle wytrzymałe i wyposażone w elementy zabezpieczające, dzięki czemu świetnie sprawdzą się podczas ćwiczeń i działań frontowych.