Skarpety wojskowe zimowe – uniwersalne i niezawodne

Odpowiednia izolacja termiczna jest ogromnie ważna w przypadku osób, które przez długi czas wystawione są na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Tak też jest w przypadku żołnierzy, którzy niejednokrotnie pełnią służbę przez wiele godzin w terenie. Czy to podczas ćwiczeń na poligonie, czy przy zabezpieczeniu wielkiej imprezy masowej typu ŚDM, czy w trakcie usuwania skutków gwałtownych zjawisk powodowych, jedną z najbardziej newralgicznych części ciała jest stopa. Stąd skarpety wojskowe zimowe muszą być specjalnie przygotowane.

Skarpety wojskowe zimowe sprawdzą się w przypadku ciężkich butówSkarpety wojskowe zimowe – z czego są wykonane?

Aby zapewnić odpowiednie warunki cieplne, a jednocześnie właściwą wentylację stopie, skarpety wojskowe zimowe robi się ze splotu czterech różnych materiałów. Są to: wełna, akryl (obie stanowiące po 40% składu), poliamidu i elastanu. Taka mieszanka zapewnia najbardziej optymalne właściwości, zarówno jeśli chodzi o właściwości termoizolacyjne, jak również wytrzymałość i trwałość.

Doskonałe na ciężkie warunki

Skarpety wojskowe zimowe doskonale sprawdzą się w przypadku ciężkich butów taktycznych, skutecznie amortyzując i usztywniając stopę, co chroni przed odciskami i otarciami. Pozwala to na w miarę komfortowe poruszanie się w ciężkich warunkach podczas pełnienia rozmaitych zadań na służbie.