Znak G-3

Znaki drogowe to przedmioty, których celem jest przekazanie danej informacji jadącemu kierowcy. Mogą one nas przed czymś ostrzegać, informować nas o czymś, lub też nakazywać nam jakąś czynność. Są one szczególnie istotne w przypadku niebezpiecznych miejsc, dzięki czemu kierowca może wcześniej bardziej się skupić i przez to uniknąć nieszczęśliwego przejazdu. Taka sytuacja ma ogromne znaczenie przy przejazdach kolejowych, na których co roku dochodzi do śmiertelnych wypadków. W sytuacji, gdy na przejeździe nie ma zapór, znak G-3 może nas uratować.

Charakterystyka znaku i jego przeznaczenie

Znak ten jak sama nazwa wskazuje, ma kształt krzyża. W zależności od torowiska może być on pojedynczy lub podwójny, co wskazuje na ilość torów w danym miejscu. Jest on zawsze czerwonobiały, dzięki czemu bardzo łatwo go zauważyć, nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Znak G-3 ma za cel informowanie kierowców, że zbliżają się oni do niebezpiecznego przejazdu. Pozwala to na wcześniejsze skupienie się, dzięki czemu łatwiej nam może być zauważyć nadjeżdżający pociąg, co finalnie może przełożyć się na uniknięcie śmiertelnej kolizji.

Znak G-3

Znak G-3 – gdzie kupić?

Znak G-3 to jeden z bardziej istotnych znaków, jakie możemy znaleźć. Dzięki nim wielu kierowców uniknęło śmiertelnego wypadku. Znaleźć go można w sklepie internetowym Sklep Protect BHP oferującym znaki, które uzyskały aprobatę techniczną IBDiM, a także certyfikat CE.