Imadła – do czego ich potrzebujemy?

Prace techniczne, remont domu itp. wymagają dużej precyzji. Podczas takich zadań na pewno zależy Ci na tym, żeby przedmiot był nieruchomy. Właśnie do tego posłużą Ci imadła.

Jak dzielimy imadła?

Imadła do użytku domowegoDo prostych prac, np. podczas urządzania mieszkania wystarczą tak zwane imadła warsztatowe, które możemy podzielić na kilka rodzajów. Są to: imadła ślusarskie, mocowane, przenośne. Każde z nich jest wyposażone w obrotową głowicę oraz wąski zacisk. Są one przeznaczone do obróbki przedmiotów metalowych. Drugim rodzajem imadeł są te do użytku stolarskiego. Służą więc do obróbki drewna. W odróżnieniu od modeli ślusarskich, ten typ imadła wyróżnia się szerszym zaciskiem i zintegrowanym kowadłem. Większość modeli imadeł ma możliwość wymiany wykończenia szczęk. Trzecim rodzajem imadeł, używanym do bardziej zaawansowanych prac w metalu są narzędzia krzyżowe. Do obróbki szkła wykorzystane zostaną natomiast imadła precyzyjne. Ostatnim typem imadeł są te maszynowe, które współpracują z obrabiarkami, stojakami do elektronarzędzi czy wiertarkami kolumnowymi.

Każdy Pan domu powinien mieć imadło w swoim warsztacie!

Jeśli mianujesz się „głową rodziny”, albo właśnie nią zostałeś, nie możesz zapomnieć o tym, by swój męski warsztat wyposażyć w imadło. Gwarantujemy, że na pewno Ci się przyda do domowych fanaberii Twojej wybranki i nie tylko! Jeśli jesteś złotą rączką, to takie narzędzie będzie niezbędne w Twoim domowym warsztacie, a prace z nim związane dadzą Ci dużo satysfakcji i przyjemności.