Promocje lutownice – idealne do domowego warsztatu!

Lubisz majstrować w zaciszu swojego warsztatu lub garażu? Na pewno posiadasz lutownicę w swoim wyposażeniu. Pytanie tylko jaką? Najlepiej taką w promocji!

Jakie są rodzaje lutownic?

Lutownica akumulatorowaWydawać się może, że lutownice są prostym urządzeniem i takim, których rodzajów po prostu nie ma. Nie można się bardziej mylić!

  1. Lutownica oporowa inaczej zwana grzałkową – jest najpopularniejszym i najprostszym z używanych rozwiązań. Zasilana z gniazdka, elektryczną grzałką. Budowa urządzenia jest prosta, a niewielkie rozmiary sprawiają, że jest ona najchętniej wybieranym rozwiązaniem do domowego warsztatu. Oporowe lutownice nie nadają się jednak do skomplikowanych prac, ponieważ nie mają opcji regulacji temperatury i używania poza gniazdkiem.
  2. Lutownica transformatorowa – podczas pracy z tym urządzeniem uzyskiwana jest bardzo wysoka temperatura. Wykorzystywana do lutowania dużych elementów, grubych kabli. Nie jest urządzeniem precyzyjnym.
  3. Lutownica akumulatorowa, którą wyróżnia mobilność. Sprawdza się tam, gdzie nie ma dostępu do gniazda, np. podczas pracy w terenie czy w samochodzie.
  4. Bezprzewodowe lutownice bateryjne – tańszy odpowiednik akumulatorowych.
  5. Stacja lutownicza – jest to urządzenie, które cechuje się wysoką precyzją. Nadaje się do pracy zawodowej. Świetnie spisze się w lutowaniu delikatniejszych i zdecydowanie mniejszych elementów. Oprócz samego urządzenia lutującego, mamy stację – zasilacz, dzięki któremu można w prosty sposób kontrolować temperaturę – jej stałość oraz wysokość.

Promocje na lutownice – nie przepłacaj!

Jeśli zdefiniowałeś już, do jakich prac użyjesz sprzętu lutującego, wejdź na: promocje lutownice i wybierz urządzenie idealne dla Ciebie!