Ogrzewanie – czym palić w domu?

ogrzewanie

Ogrzewanie to bardzo ważna kwestia w każdym domu i mieszkaniu. Odpowiednia temperatura ma dla nas tak duże znaczenie, że jest nam zagwarantowana prawnie! Jeżeli w pracy lub szkole będzie poniżej 17 stopni Celsjusza, należy odwołać zajęcia lub odesłać pracowników do domu (nie dotyczy to rzecz jasna pracy w chłodni, czy innych, specjalnych warunkach). Także i w naszych domach chcemy, żeby panowało przyjemne ciepło. Jak to zrobić?

Ogrzewanie – najlepsze oferty na Ceneo

W każdym budynku powinno znajdować się źródło ciepła, podłączone do systemu dystrybucji z regulacji mocy ogrzewania w każdym z pomieszczeń niezależnie od siebie. Owym źródłem ciepła najczęściej będzie piec lub kocioł grzewczy, umieszczony w piwnicy, kotłowni lub innym, niekoniecznie reprezentacyjnym pomieszczeniu. Najważniejszą cechą naszego kotła będzie rodzaj paliwa, do jakiego jest przystosowany. Tu również mamy sporą dywersyfikację. Wyróżnić możemy piece na gaz, paliwo ciekłe (dosyć rzadkie rozwiązanie) i stałe. Te ostatnie są najpopularniejsze, ale również istnieją spore obostrzenia co do poszczególnych rodzajów paliwa.

Wady i zalety poszczególnych rodzajów paliwa

Decydując się na konkretne rozwiązanie, trzeba przemyśleć wady i zalety każdego z nich. Ogrzewanie gazowe wydaje się najwygodniejszym i względnie tanim sposobem na zapewnienie ciepła. Wystarczy ustawić na konsoli sterownika temperaturę roboczą i o nic już się nie trzeba martwić. Wiele osób zwraca jednak uwagę, że ciepło z gazu jest „zimne”, a pomieszczenia szybko się wyziębiają. Opalanie paliwem ciekłym jest z kolei bardzo drogie.Najpopularniejsze wciąż są kotły na paliwa stałe, czyli węgiel, w praktyce jednak ludzie palą tam wszystkim: drewnem, śmieciami itp. co przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza w sezonie grzewczym.

Sprawdź więcej na: https://www.ceneo.pl/Ogrzewanie