Świetlówki LED – energooszczędne rozwiązanie oświetleniowe

Świetlówki LED to rozwiązanie świetlne, które coraz bardziej wypiera tradycyjne oświetlenie żarówkowe. Technologia ledowa jest dużo bardziej wydajna oraz energooszczędna. Pomimo droższego kosztu samego zakupu świetlówki, w dłuższym okresie czasu okaże się bardziej oszczędna.

Zalety oświetlenia LED

Świetlówki LED charakterystyka oświetlenia LED

Największą zaletą oświetlenia LED jest jego żywotność. Świetlówki LED osiągają nawet 50 tysięcy godzin świecenia bez konieczności wymiany. Daję nam to zatem kilka lat ciągłej pracy oświetlenia. Rozwiązanie to nie emituje ciepła przez co nie ma utraty energii, co miało miejsce w starym oświetleniu żarówkowym. Kolejną zaletą jest dobry wpływ oświetlenia LED na środowisko. Nie emituje ono praktycznie żadnej ilości promieniowania UV. Nawet mała ilość świetlówek LED posiada na tyle efektywności świetlnej, że może oświetlić dobrze nawet najmniej dostępne miejsca w pomieszczeniu.

 

Rodzaje i zastosowanie świetlówek

Rodzaj jaki występuje najczęściej wśród świetlówek LED to T8, które cechują się bardzo małą Zastosowanie i rodzaje świetlówki LEDawaryjnością. Dostępne są również te z mocowaniem T5. Świetlówki LED dzielimy również ze względu na ich długość. Możemy wyróżnić takie długości jak 60, 120 oraz 180 centymetrów. Dodatkowym parametrem według, którego możemy je kwalifikować jest moc z jaką będzie świecić. Zastosowanie takiego rodzaju oświetlenia jest bardzo szerokie i wszechstronne. Nadadzą się do hal produkcyjnych oraz przemysłowych, szkół, sklepów i pomieszczeń biurowych.